LYSÁ HORA (1323 m n m.)

Lyžování v areálu na Lysé hoře si můžete dopřát, pokud předtím absolvujete náročnou pěší túru od autobusové zastávky Krásná-Papežov, kde můžete také zaparkovat své vozidlo.

Odtud již musíte pěšky až ke spodní stanici jižního vleku. Pro ty, kteří chtějí ušetřit síly, je zde ještě jedno řešení. Za úplatu si můžete objednat pásové vozidlo nebo skútr, které Vás na vrchol doveze. Ať už si vyberete kteroukoliv variantu a bude-li Vám přát počasí, zažijete lyžování, jehož atmosféru nikde jinde v Beskydech nenajdete. Při dobrém počasí se naskytnou nádherné výhledy na celé Moravskoslezské Beskydy, Javorníky, Jeseníky i slovenská pohoří Malé a Velké Fatry a Roháčů. Ubytování je možné v horské ubytovně Kameňák a v ubytovně Ski Lysá hora. Občerstvení najdete na vrcholu Lysé hory v ubytovně Ski Lysá hora a v občerstvení Šantán.

Dostupnost areálu - autobusem a autem: Areálu nacházejícího se na vrcholu nejvyšší hory Beskyd, Lysé hoře, je možné dosáhnout pouze pěšky. Parkovat můžete u autobusové zastávky Krásná - Papežov a odtud již musíte pěšky až ke spodní stanici vleku. Nebo si zaplatit výjezd pásovým vozidlem (nutno předem objednat).

[Vloženo: 23. 09. 2007]


Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie
| Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie |
| webdesign © 2007 IMAGE STUDIO s.r.o. |