Krásná přivítala nádherných 9 občánků!

Stejně jako v loni, bylo i letos naší obcí uspořádáno vítání občánků, které se konalo 25.9.2022 v sále Obecního úřadu Krásná. Jakožto novopečení rodiče jsme se velmi těšili, jelikož tato událost povětšinou patří mezi první slavnostní obřad našich novorozených dětí.

Při vstupu jsme byli velmi mile překvapeni, jelikož všichni rodičové byli stejně vymóděni a dobře naladěni, jako my. Přivítal nás pan starosta s referentkami obecního úřadu a my jsme se usadili ke krásně prostřenému stolu s koláčky a přípitkem. Pan starosta nám řekl pár moudrých rad ze života, jelikož je také sám otcem, a Adélka Kačmaříková nám zazpívala písničku a zarecitovala básničku. Oba měli vše pečlivě připravené a bylo to velmi milé. Myslím, že v tomto mohu mluvit za všechny, jelikož sklidili velký potlesk.

Všichni rodiče ztvrdili svou účast podpisem v kronice a následovala gratulace a předávání dárků pro naše malé kulišáky. Dárky pro děti byly velmi vydařené, krom finančního obnosu děti dostaly leporelo Krteček a krásnou dřevěnou hračku, která jim bude vždycky připomínat vesnici, tedy místo, kde se narodily (rodiče ví). Nechyběla ani květina pro maminky a památeční dřevěné čtyřlístky se jmény a datem narození miminek.

Na závěr akce jsme se mohli všichni nechat vyfotit panem fotografem, abychom měli na tento neobyčejný den památku v rodinném albu. Všem, kteří se na organizaci akce podíleli, moc děkujeme, bylo to velmi příjemné dopoledne.

Autorka článku:

Laura Kubíková