KRÁSeNskÝ DEN – oslava 100 let založení školy v budově OÚ

V sobotu 17.8.2024 jsme na den přesně oslavili významný milník v historii naší obce, a to založení školy v budově nynějšího obecního úřadu.

V nově přistavěných prostorách úřadu byla připravena výstava dobových fotografií a rekvizit připomínajících školní léta mnohých našich občanů. Podle návštěvnosti i pozitivních komentářů v pamětní knize soudíme, že se výstava návštěvníkům líbila. Bylo krásné pozorovat, jak se bývalým žákům při vzpomínání na dětství, kamarády a spolužáky rozlil na tváři úsměv či dojetím zaleskly oči.

Na louce vedle budovy OÚ se konal doprovodný kulturní program. Naše nejmenší potěšili svým vystoupením kouzelnice a klauni, připraveni byli pro ně poníci, dílničky a skákací hrady. Pro dospělé na dvou pódiích na střídačku zahrály a zapívaly hudební kapely různých žánrů, a to včetně krásenského seskupení Zpívání pro radost. Hlad a žízeň bylo možno zahnat a uhasit u stánků s bohatým občerstvením v režii našich obecních spolků. Bohužel ani tentokrát nám počasí nebylo nakloněno. I tak však byla atmosféra skvělá!

Za finanční podporu děkujeme společnostem Lesostavby Frýdek – Místek a. s.,  ANTHONYapp s.r.o., Frýdecká skládka, a. s. a Daliboru Sládečkovi a Generali České pojišťovně, a. s.. Obrovský vděk patří všem, kteří se na přípravě této akce podíleli, obzvlášť paní Zdeňce Hermanové a paní Marii Zemanové za obrovské nasazení při tvorbě výstavy. Poděkování náleží samozřejmě i těm, kteří (navzdory nepřízni počasí) tento den oslavili s námi!

Fotoreportáž z akce naleznete na  zde.