Ohlédnutí za Sportovním dnem Sdružení obcí povodí Morávky

Sportovní den se vloni konal v sobotu 10. září na Pražmě. Jednalo se již o desátý ročník soutěžního klání mezi obcemi, kdy se opět sešly děti i dospělí změřit své síly v nejrůznějších disciplínách.

Každou obec reprezentovala tři tříčlenná družstva dětí, čtyřčlenné družstvo dospělých a starosta obce.

Děti podle věkových kategorií soutěžily v různých disciplínách. Nejmenší děti v soutěži s názvem „Chyť si svoji rybičku“ probíhaly opičí dráhu a na konci lovily na udičku rybičky z rybníčku, starší měli nelehký úkol projít určenou trasu s deskou s otvory, na které měli dva golfové míčky. S deskou museli balancovat tak, aby jim míčky nepropadly otvory na zem. Soutěž s názvem „Koulelo se koulelo“ končila házením golfových míčků na cíl. Pro ty nejstarší byla připravena „Chůze lenochoda“. Úkolem bylo projít danou trať na dřevěných lyžích, kdy všichni tři soutěžící stáli na jedněch lyžích. Museli proto velmi dobře koordinovat své kroky, aby se posunovali k cíli.

Všech 9 dětí se pak zapojilo do každoroční disciplíny „Hni s pytlem“, kdy děti štafetovým způsobem skáčou v pytli.

Naši obec reprezentovaly tyto děti: Vendulka Vašková, Anička Břenková, Adélka Kačmaříková, Nikol Mecová, Tina Mecová, Matěj Šíbl, Anička Sysalová, Barča Stuchlíková a Marie Vašková.

Pro dospěláckou část našeho družstva byly připraveny dvě disciplíny. V soutěži „Balonkový had“ se museli na počátku všichni čtyři členové týmu zatočit dokola a pak postupně vytvořit hada, kdy mezi jednotlivými hráči byl nafouknutý balonek. Balonek drželi svými těly, nesměli ho držet rukama. V tomto uskupení prošli trať a nakonec každý musel jeden balonek prasknout. Již tradiční disciplína „Těpni vajcem“, kdy si dva hráči přehazovali syrové vajíčko na co největší vzdálenost, pobavila a vyhecovala snad úplně všechny.

Nakonec proběhla soutěž pro starosty nazvaná „Dobrý zemědělec“. Jak už název napoví, jednalo se o soutěž ve sběru a loupání brambor.

Ve všech netradičních disciplínách celý tým z Krásné vyvinul maximální úsilí, avšak po předloňském vítězství obsadil až 9. místo.

Všem dětem i dospělým, kteří si našli čas a byli ochotni v purpurovém tričku se znakem naší obce bojovat o co nejlepší výsledky, patří velké poděkování. Zrovna tak patří poděkování všem organizátorům a v neposlední řadě i divákům, bez nichž by se vůbec nevytvořila tak bezva atmosféra, která po celé odpoledne panovala.

Jak již bylo uvedeno na počátku, jednalo se letos o desátý ročník. Ve Sdružení obcí povodí Morávky je celkem 10 obcí, takže se uzavřelo pomyslné kolečko, kdy v každé obci se toto klání konalo právě jednou. Starostové obcí se na následném setkání zástupců členských obcí shodnuli, že Sportovní den SOPM bude probíhat i v následujících letech.

Pořadatelé z Pražma