Volejbalový turnaj smíšených družstev

V sobotu 29.7. se konal na hřišti za OÚ volejbalový turnaj.  Zúčastnilo se ho 8 smíšených týmů. Bitvy probíhaly ve 2 základních skupinách, dle výsledků pak následovaly zápasy o jednotlivé příčky. Do finále se probojoval tým Anorektici, z poloviny složený z borců z Krásné. Druhými finalisty byli Rumuni z Morávky, kteří po napínavém boji nakonec celý turnaj vyhráli. Překvapením bylo bronzové umístění týmu Prcci. Těmto dospívajícím volejbalistům z Raškovic zaslouženě fandila většina diváků, zaujali mrštností i férovostí hry. Turnaj byl pestrý, počasí proměnlivé, hráči i diváci si přišli na své, panovala dobrá nálada a spokojenost. Ti nejlepší si kromě hezkých cen odnesli i krásné medaile z dílny Lenky Strnadové z Borového.

Překvapením a třešničkou na dortu letošního ročníku byla účast volejbalového reprezentanta a olympionika v plážovém volejbalu Přemka Kubaly. Zhostil se, spolu s panem Karlem Foldynou, role rozhodčího. A taky přislíbil, že si příští rok přijde na náš turnaj zahrát. Takže hráči pilně trénujte, ať se my diváci, máme na co těšit 🙂

Akci organizoval kulturní výbor obce, s přípravou a úklidem pomohli zástupci spolku ZAKr. Občerstvení pro hráče i diváky zajistila Silva Krauzovičová z Krásenské Studánky.

Za Výbor pro kulturu a sport i diváky

Šárka Stýskalová